#1 2013-04-12 16:55:19

 CzasiU_93

Nowy użytkownik

Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2013-01-31
Punktów :   
VW: Szukam ;)

Konserwacja podwozia

Witam. Przyszedł czas aby Carolinie zakonserwować blachę,bo już widzę po zimie wyskoczyły pęcherze a Opel jaką blachę ma każdy wie. Tym bardziej że była cały czas konserwowana,dzięki temu nie mam seru szwajcarskiego pod nogami

Schemat pracy chyba wiadomy: Czyszczenie,odtłuszczenie i Konserwacja (Pistoletem)

I tak,słyszałem dużo że po odtłuszczeniu jeszcze się leci Odrdzewiaczem całe podwozie i na to podkład pod Konserwacje
Pierwszy raz się z takim czymś spotykam żeby dawać odrdzewiacz i podkład,tak trzeba ?

Jakich najlepiej środków użyć do Konserwacji podwozia:
- Valvoline Tectyl - Ponoć zajebisty ale cena powala
- Baranek Boll
- Motip
- Baranek Extra body - Coś nowego,ale pierwszy raz to widzę
- Tectyl Bodysafe - ponoć też jest niezły

Tyle tych specyfików że nie wiem którym to oblecieć,który wytrzyma długo

Do profilów zamkniętych wystarczy "Tectyl ML" czy jest coś lepszego ?
Do błotników,nadkoli "Tectyl 190" wystarczy ?

I teraz pytanie czy daje się ten odrdzewiacz i podkład ?
Jak tak to co byście proponowali

Czy auto od środka też konserwować tym samym co podwozie czy dać coś innego

PS: Sorry,trochę chaotycznie mi to wszystko wyszło ale się śpieszyłem 

Offline

 

#2 2013-04-13 02:36:42

sido1989x

Moderator

Zarejestrowany: 2013-01-31
Punktów :   

Re: Konserwacja podwozia

Ja bym to co najwyżej odtłuścił i od razu konserwację, zobaczyć tylko czy pod stara nie ma przegnitej blachy i tyle. Gdzieniegdzie delikatnie wkrętakiem popukaj.
Bolla bym wziął.
W środku to zobacz czy nie masz konserwacji tej starej popękanej, jak nie to nie ma sensu, a nawet jeśli to zdrap w miejscu pęknięcia, zobacz czy nie ma trochę rdzy albo nalotu, wyczyść ładnie i jebnij w to miejsce konserwacje. Ja bym to tak zrobił


http://img198.imageshack.us/img198/5966/golfgs.jpg

Offline

 

#3 2013-04-13 10:09:55

 CzasiU_93

Nowy użytkownik

Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2013-01-31
Punktów :   
VW: Szukam ;)

Re: Konserwacja podwozia

No ja byłem identycznie uczony i też taki miałem zamiar zrobić. Ale w necie jak się czyta to ludzie robią takie wynalazki jakiś podkład pod Konserwe albo odrdzewiacze że człowiek głupieje i chce robić jakieś eksperymenty

Offline

 

#4 2014-12-03 09:59:24

Konstanty

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-03
Punktów :   

Re: Konserwacja podwozia

Zdecydowanie polecam valvoline tectyl. Fakt, produkt do najtańszych nie należy, ale oszczędzając na pielęgnacji auta, możemy wydać potem znacznie więcej na jego naprawę. Wolę być przezorny i w spokoju użytkować samochód bez obawy, że niedługo pokryje się rdzą.
Na stronie tectyla znajdziesz informację o tym, jakie produkty przeznaczone są do jakich części pojazdu. Na przykład produkt Tectyl 506-WD nadaje się do ochrony przestrzeni zamkniętych w pojazdach samochodowych.
Jeśli masz wątpliwości co do zastosowania danego preparatu antykorozyjnego, myślę, że spokojnie można wysłać zapytanie i się upewnić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pps-clan.pun.pl www.ze.pun.pl www.maratonkrzeszowice.pun.pl www.skfesta.pun.pl www.aod-coj.pun.pl